INFORMACJE TECHNICZNE - Montaż elementów

 

Montaż elementu, szybkozłącza elektryczne

Zalecamy montaż elementu słupowego przy pomocy narzędzia oraz taśmy stalowej jak na zdjęciu. Prawidłowo wykonany montaż gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania przy wietrze nieprzekraczającym prędkości 13,8 m/s dla elementów ażurowych i 10,7 m/s dla elementów wypełnianych matą / szczegółowe informacje zawiera instrukcja /. Podczas demontażu elementu wyposażonego w przykręcane zawiesia stalowe należy, po odkręceniu śrub mocujących, wyjąć ramę aluminiową z zawiesia pozostawiając zawiesie na słupie, co znacznie skraca ponowny montaż.

Elementy linowo-elewacyjne należy rozwieszać na linie nośnej z wykorzystaniem karabinków i odciągów linowych / karabinki dostarczane na życzenie / lub mocować do elewacji przy pomocy wkrętów i kołków rozprężnych.

Do podłączenia elektrycznego elementów słupowych mocowanych na słupach stalowych lub kompozytowych zalecamy wykorzystanie szybkozłączy prezentowanych na zdjęciach. W skład kompletu wchodzi: kabel zasilający element z wtyczką, kabel do słupa z gniazdem oraz zaślepka gniazda. Zestawy dostarczane są na zamówienie. Szybkozłącza posiadają klasę odporności IP66 i znakomicie skracają czas montażu elementu.

Wszystkie elementy, wykonane w technice LED, posiadają własne zabezpieczenie w postaci bezpiecznika płaskiego topikowego / typu samochodowego / 2A,5A lub więcej, umieszczonego w puszce elektrycznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu ewentualna wymiana bezpiecznika jest bardzo prosta.

We wszystkich elementach kable elektryczne wprowadzone są do puszki od dołu lub z boku. Podczas montażu niedopuszczalne jest odwrócenie elementu w taki sposób, by zaistniała możliwość penetracji wody do wewnątrz puszki. Może to spowodować zwarcia elektryczne,  uszkodzenie elementu a w konsekwencji utratę gwarancji producenta.

Prawidłowy sposób montażu elementu przedstawiają zdjęcia.

 

Montaż elementu słupowego oraz narzędzie, opaska i akcesoria niezbędne do montażu.

 

 

         

Podłączenie elektryczne przez szybkozłącza

                                                                                           

Zawiesie stalowe  

 

 

 

Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące naszej oferty lub naszej działaności


PROSIMY O KONTAKT

 

 

Zapoznałem się z polityką prywatności czytaj więcej >>